GELECEK START STOP TEKNOLOJİSİNDE 

 

Start-Stop yani "Dur-Kalk" sistemi, trafiğin yoğun olduğu zamanlarda ya da trafik ışıklarında güce ihtiyaç duyulmayan duruşlarda motoru otomatik olarak durdurup, sürücünün debriyaja bastığı anda ise tekrar çalıştırarak, enerji kaybını önlemeye yardımcı olan bir sistemdir. Start-Stop teknolojisi ihtiyaç duyulmadığı sürece içten yanmalı motorun çalıştırılmaması prensibine dayanır. Böylece içten yanmalı motorun boşta çalıştığı süre minimuma indirilerek yakıt tasarrufu ve CO2 emisyonunda azalma sağlanır.

Bas Akü olarak Start-Stop özelliğine sahip araçlar için sunduğumuz ürünler AGM ve EFB'dir.  Starter grupta yeni teknoloji ürünlerimizden Exide Marine & Multifit i , 2012 yılında Start-Stop teknolojisiyle geliştirilmiştir. Üst segment araçlar için özel olarak tasarlanan ürünümüz, standart akülerden yüzde 50'ye kadar daha uzun ömürlü ve yüzde 30 daha fazla marş basma gücüne sahip. Ürünün sürüş modunda hızlı enerji geri kazanımı, geliştirilmiş şarj kabul özelliği, standart kurşun asit akülere göre 2 kat daha fazla çevrim süresi ve kısa devrelere karşı maksimum dayanıklılık gibi özellikleri bulunuyor. Dünya için giderek önem kazanan Start-Stop teknolojisi için özel olarak tasarlanmış Start-Stop AGM serimiz ise bizim için süregelen büyümemizi daha da güçlendirecek ürünlerin başında yer alıyor. Yüksek elektriksel donanım ve geri kazanım frenleme sistemine sahip Start-Stop araçlara özel olarak tasarlanan Exide, Deta ve Fiamm Start-Stop AGM serimiz, yeni nesil araçlarda kullanılan geliştirilmiş ısıtma, elektronik eğlence, sürücü destek yardım sistemleri, iç ve dış aydınlatmalar ve benzeri donanımlar sebebiyle ihtiyaç duyulan yüksek enerji gereksinimlerini optimum düzeyde karşılıyor.

Bas Akümülatör                                                                                                                                                                                                                                                                            04.12.2015