SONNENSCHEIN GEL (Jel Teknolojisi):

VRLA akü tüketicileri arasında sağlam itibara ve teknik imaja sahip olan dünya çapında bilenen bir marka. İlk olarak, 1957 yılında geliştirilen marka uzun ömürlüğü bu ürün hattının temel özelliklerinden biridir. Çeşitli aralıklarla piyasaya sunulan 20 yıla aşkın tasarım ömrüne sahip Sonnenschein markası 40 milyondan fazla akü üretmektedir. Deneyim, sağlamlık ve güvenilirlik en büyük avantajlardan biridir. Almanya’da üretilen Sonnenschein, yenilikçi dryfit® teknolojisi ile Jel akünün mucidi olarak bilinmektedir.

Jel akülerde elektrolit, plakalar arasında bir jel süspansiyonuna sabitlenir. Bu valf ile düzenlenmiş kurşun asit teknolojisi, bakım gerektirmediğinden asla suya ihtiyaç duymaz.

Kurşun asit akü adı ile de bilinen bu aküler, bağımsız olarak çalışmakta olup aşırı sıcağa ve çevresel koşullara karşı oldukça dayanıklıdırlar. Özel valf sistemleri sayesinde elementleri kimyasal enerjiye dönüştürüp, aküden çıkan gazı anında uzaklaştırmaktadır. Jel aküler aynı zamanda saf su kullanımına ihtiyaç duyurmazlar.

Gazı ise yalnızca yüksek basınç durumunda çıkabilir. Ayrıca güneş enerji sistemlerinden elde edilen enerjinin depolamasında büyük etkisi bulunmakta ve güneş panellerinden üretilen enerjiyi de kullanılabilir enerjiye çeviriyor. Bu sayede istenen verim de maksimum seviyeye ulaşmış olur.

JEL TEKNOLOJİSİ:

JEL teknolojisi nedir?

Jel teknolojisi, sıvı elektrolitin kısmen katılaşmasına neden olan füme silika jel bir madde içinde dengelendiği VRLA akü türüdür. jel etken, az bakım ve sulama olmadan sızıntıya karşı üstün direnç ve gelişmiş dayanıklılık sunar.

Exide, dryfit® ticari markası altında patentli JEL akü teknolojisini icat etti. Sıvı formda olmak yerine, elektrolit jel benzeri bir kütleye çevrilir. JEL aküsü, eşsiz güvenli deşarj derinliğine izin veren, sınıfının en iyisi derin döngü özelliklerine sahip son derece sağlam bir enerji sistemidir. Exide’ın özel patentli basınç tahliye vanaları tasarımı, hava ile taşınan hemen hemen her yerde veya ortamda güvenle saklanabilen ve kullanılabilen tamamen kapalı bir akü ile sonuçlanır. JEL ayrıca, sağlanan Watt/saat miktarı için en küçük hacim ve ağırlık oranına sahiptir.

Bir enerji kaynağı akü olan JEL, tekneler, gelişmiş ve standart karavanlar dahil olmak üzere birçok zorlu uygulama için mükemmel seçimdir. JEL aküleri, çift akü sistemlerine sahip en son ticari araçlarda veya gerçekten de büyük elektrik enerjisi ihtiyacı olan herhangi bir araçta da gereklidir. JEL’in faydaları, inşaat, madencilik, tarım ve endüstride popüler olmasını sağlar. Teknoloji aynı zamanda yerel otoyollardan Kuzey Kutup Dairesine kadar her yerde uzaktan güç sağlamak için kullanılır. Exide, daha hızlı şarj süreleri ve iyileştirilmiş döngü performansı üretmek için karbon katkı maddeleri, yeniden tasarlanmış negatif elektrotlar ve yeni ızgaralar sunarak daha yüksek performans seviyeleri elde etmek için çalışıyor ve JEL’i daha da etkili bir akü haline getiriyor.

*** JEL ORİJİNAL OLARAK ŞİMDİ, EXIDE GRUBUNUN BİR PARÇASI OLARAK SONNENSCHEIN TARAFINDAN PATENTLENDİ ***

€1.000,00 + KDV
€1.250,00 + KDV
%20 İndirim
%20İndirim
Yeni Ürün
€255,00 + KDV
€389,00 + KDV
Tükendi
€742,00 + KDV
Tükendi
€850,00 + KDV
Tükendi
€1.100,00 + KDV
1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR